Letní…zpěvy

Je léto… Každý si během něj přišel na své, stihl vše, co chtěl a užil si prázdniny dosyta, ať už s rodinou či přáteli.

A taky to zakončil, jak nejlépe mohl. Poslední tři prosluněné dny letošních letních prázdnin jsme strávili my, 33 sboristů a sboristek, v Rekreačním středisku na Štramberku, a to přípravou našeho repertoáru do nové, náročné, avšak už nyní zajímavé sezony.

Jenže tohle nebylo ledajaké soustředění, kde se zpívá od východu do západu sluníčka bez přestávky. Naše zkoušky byly obohaceny mnoha aktivitami, díky kterým jsme se zase trošku ,,připravili“ na školní rok, ale také uvítali nové tváře prváčků, které můžete spolu s námi a také s excelentními externími posilami vidět a především slyšet už tuto sobotu, 3.září na městských slavnostech Nového Jičína v pravé poledne na hlavním podiu.

Někteří se tak poprvé ocitli v hudebním světě na vlastní pěst, jiní poznali, jak to chodí např. v casinu (nejen na Štramberku), mezi tím jsme se vyšplhali až k Trúbě, vyzkoušeli jsme si a naučili, jak se pečou Štramberské uši a nakonec samozřejmě nechyběl ani táborák.

Tři dny ale utekly jako voda, a tak s novým repertoárem vyrážíme naproti dalším prázdninám, dalším soustředěním, dalším soutěžím, ale především dalším okamžikům, kdy Vám budeme moci naší hudbou opět vykouzlit na tváři úsměv. Tak co, přijdete si pro něj už tento víkend?

Štramberk, RS U Kateřiny

Foto: Marek Havel, Martin Klumpler