Koncert vyprodán!

Všechny lístky na koncert, který se uskuteční již tuto středu 16.6. jsou vyprodány! Děkujeme za zájem a těšíme se na vás ve středu.

Pozdrav z Orlických hor

Tak a je to tady! Téměř po roce od posledního výjezdu jsme někam na pár dní vyjeli. S pozitivní náladou (a samozřejmě negativními testy) jsme se 11. června vypravili do oblasti Orlických hor, konkrétně do obce Říčky v Orlických horách. Po příjezdu nás překvapily prostorné, moderně vybavené apartmány na klidném místě v přírodě. Páteční večer jsme strávili nacvičováním repertoáru pro náš nejbližší koncert. 


12. 6.

Sobota se nesla ve výletním duchu. Hned ráno nás autobus dovezl k polskému pohraničí, odkud jsme vyrazili na šestikilometrovou procházku po hřebenovce. Cestou jsme viděli řadu bunkrů z dob První republiky, do jednoho z nich jsme se dokonce podívali. A pak už nás čekal vrchol dnešního programu. Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, který v minulosti vyhořel a nyní je jeho střecha částečně prosklená, tedy celoevropský unikát. Nám se podařilo si tady i zazpívat několik písní před skromným publikem a právě odcházejícími svatebčany. Po návratu do Říček jsme měli prostor si prohlédnout okolí. Někteří zavítali do nově otevřené kavárny, někteří se šli podívat na menhiry (takový malý místní Stonehenge). Při západu slunce se podařilo i upéct několik špekáčků nad ohněm. A i když jsme během dne a večera chvílemi potřebovali deštník, náladu nám to nezkazilo. 

13. 6.

V neděli ráno nás čekalo smutné loučení a balení věcí, před námi zůstal už jen poslední bod programu – Častolovice. Ale i ten stál za to. Během dvou hodin jsme si prohlédli rozlehlý zámecký park plný krásných zákoutí a fotogenických míst. Nyní je něco málo po druhé a my míříme směr Nový Jičín. 


Uplynulý víkend jsme si skvěle užili, viděli jsme spoustu krásných míst, zazpívali si a taky odpočinuli, což je v této chaotické době jednoznačně třeba. Už se moc těšíme na všechny budoucí akce a koncerty. 

CD

Milí naši posluchači, přestože se letos nemůžeme setkat osobně při koncertu v kostele či na náměstí, můžete si nás „pustit“ kolikrát budete chtít. Naše nové CD The Ground je totiž na světě a můžete ho mít i vy. Stačí napsat na e-mail karel.dostal@gnj.cz a domluvit si „předávku“. Tak ať se vám CD líbí!!! Vaši Puellae et Pueri

15 LET S PUELLAE ET PUERI

Poslední srpnový den zaplnili prostory Návštěvnického centra v Novém Jičíně mladí zpěváci středoškolského smíšeného sboru Puellae et Pueri. V 17 hodin zahájili slavnostní vernisáž sborovou znělkou a otevřeli tak měsíční výstavu fotografií našeho sboru, který v těchto dnech slaví již 15. narozeniny.

Kromě pestrého výběru fotografií si návštěvníci mohou prohlédnout také sborové ceny, diplomy a upomínkové předměty a to v sekci výstavy klobouků. Puellae et Pueri si touto vernisáží připomínají své dosavadní působení na tuzemské i zahraniční sborové scéně. Na fotografiích, posterech i ve vitrínách jsou zachyceny všední i nevšední okamžiky ze soutěží, zahraničních cest a koncertů.

Vernisáž bude přístupná veřejnosti během celého měsíce září a my vás zároveň zveme na „Jarní koncert“ v Beskydském divadle ve středu 16.9. od 18 hodin, který je posledním koncertem letošních maturantů a my doufáme, že si ho společně užijeme.  

Autorkou fotografií z vernisáže je paní Lenka Malinová.

Video z Chorvatska!

Je to tady! I letos si můžete přiblížit atmosféru, která panovala na letošním výjezdu. Za video děkujeme našim členům, jmenovitě trio Dostál – Jakub, Radek, Karel a také děkujeme Kryštofovi Janíkovi.

96 hodin v ráji.

I takhle krátká doba stačí na to, abychom si naši sborovou dovolenou pořádně užili. Jak už bylo řečeno, letos jsme si ji vymodlili více než dost a myslím, že za všechny můžu říct, že se opravdu vydařila. Něco končí a vy víte, že na konci každého zájezdu děkujeme a děkujeme. Nejinak je tomu i letos. Opět děkujeme našim skvělým řidičům, že nás bezpečně dovezli tam (a doufáme, že i zpět) a k tomu dokonce přibrali kompetenci fotografů. Děkujeme Vlaďce Kratochvílové, že nám dělala z dálky plavčíka a díkybohu nemusela  do vody někoho zachraňovat. Díky všem Pulcům a Pulkám, že to zvládli i s dezinfekčními zastávkami a že to bylo zase boží. Díky třem super klukům – Davidovi, Patrikovi a Radimovi, že tak parádně fungovali a z Nového Jičína přidávali články na náš web, abyste si je mohli číst. A hlavně zase a opět – díky vám, paní a pane Dos, že nás pořád někam berete a staráte se. Něco končí a něco jiného začíná, říká se. Proto poslední poděkování věnuju vám, všem čtenářům, kteří četli tyto zápisky během našich pobytů v Barceloně, Paříži nebo Finsku. Děkuju, že jsem dostala tuhle šanci a mohla jsem reportovat z centra dění. Pevně věřím, že žezlo deníků převezmou mladší a já budu s radostí hltat, kde Pu&Pu dělá radost se svými zpěvy tentokrát. 

S velkým díky se loučí Tereza Jelínková

Znovu na cestě

Tentokrát hezky domů. Hlásíme, že jsme právě přejeli chorvatské hranice a už jsme ve Slovinsku. Večer znovu podáme hlášení a v brzkých ranních hodinách jsme doma.