Jarní koncert

Letošní Jarní koncert byl v mnoha ohledech jedinečný. Nejenom že jsme poprvé za dobu existence sboru nevyřazovali maturanty, ale také jsme slavili 18 let od založení sboru. K tomu jsme ještě připojili oslavu kulatých narozenin našeho sbormistra Karla Dostála a Jarní koncert byl na světě.
Byla to pořádná jízda, ale začněme od začátku.
Průvodního slova se ujala Vanda Benčáková a bývalý člen Tomáš Černý. Velmi dobře se doplňovali a vtipně a výstižně nás provedli celým koncertem.

Celý koncert začal sborovou znělkou. V první části jsme zpívali hlavně lidovky (Za tou naší storoličkou, Jede sedlák, …), ale zaznělo zde i Ubi caritas od Audryho Snydera a Fair Phyllis I Saw Sitting, s níž jsme
vyhráli ocenění za nejlepší provedení povinné skladby na Mezzochori 2023. Lidové písně jsme zazpívali pod dohledem krojovaného sbormistra a jednu „pod taktovkou” Tomáše Černého. V této části jsme také oslavili 18 let sboru a narozeniny našeho sbormistra. Díky tomu usedl na balonkový trůn, od sbormistryně Andrei Dostálové dostal sůl a půlku bochníku a od nás, zpěváků, dostal lego stavebnici Jazzový kvartet. Následovala písnička You Raise Me Up zpívána třeťáky a druháky a poté jsme divákům pustili video z Young Bohemia 2023.
Poté jsme kromě své vizáže, kdy jsme se z košil a halenek převlékli do triček, změnili i postavení sboru (kluci si stoupli za holky). V této části byla veliká různorodost písniček, ale vypíchli bychom Afriku a
premiéru Spirit Of God. První půlku jsme zakončili balkánskou lidovou písní Voro, voro. Následovala přestávka.

Druhou půlku večera zahájil náš host Sextet+ pochodem. V jeho repertoáru jsme mohli nají písně duchovní (Cantate Domino) i moderní (Run To You, Scarborough Fair). Jejich představení bylo oživeno
vítáním a zařazováním nových členů. Poté nám Jakub Theo Dostál zazpíval jednu píseň ze své tvorby.
Jaké bylo překvapení publika, když poté sboristé nastoupili formálně oblečeni a zatančili tanec Million Dreams z muzikálu The Greates Showman. Následovalo předávání předsednictví, a nutno uznat, že
nástupce byl vybrán pečlivě a dobře. Dalším předsedou (nebo spíše předsedkyní) se stala Rozálie Dostálová. Blahopřejeme!
Koncert měl být zakončen písní Praise His Holy Name!, ale kvůli potlesku publika jsme přidali ještě píseň
Irish Blessing. Koncert se nám velmi vydařil, a již se těšíme na další shledání s vámi.